Energooszczędność w polskich warunkach klimatycznych ma ogromne znaczenie. Niestety, wiemy o tym od niedawna, więc olbrzymia część starych budynków wymaga termomodernizacji. Najpopularniejsza metodą jest izolowanie budynku od zewnątrz, ale nie zawsze można sobie na to pozwolić. Xella Polska inauguruje spotkania szkoleniowe, tym razem jest to: Poprawa parametrów energetycznych obiektów dzięki ocieplaniu od wewnątrz. Konferencje poświęcone będą zagadnieniu termomodernizacji budynków przeprowadzanej od wewnątrz. Pierwsze konferencje odbędą się w Bydgoszczy (25.02), Toruniu (26.02), Olsztynie (27.02) i Białymstoku (28.02).
Bezpłatne konferencje Poprawa parametrów energetycznych obiektów dzięki ocieplaniu od wewnątrz przeznaczone są przede wszystkim dla architektów, konserwatorów zabytków, zarządców nieruchomości, audytorów energetycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematem ocieplania od wewnątrz. Program energooszczędnych konferencji, dostępne terminy oraz możliwość rejestracji
znajdują się na stronie Kalendarz Wydarzeń.
Ocieplanie od wewnątrz jest w wielu przypadkach jedyną wskazaną bądź dopuszczalną metodą poprawy parametrów cieplnych budynków. Docieplenie od wewnątrz pozwala zachować fasadę w oryginalnym kształcie – ma więc skuteczne zastosowanie przy budynkach podlegających opiece konserwatora zabytków. Budynki takie często przekształcane są później na hotele, obiekty konferencyjne, czy mieszkaniowe – dostosowanie parametrów cieplnych do współczesnych wymagań nabiera więc ogromnego znaczenia.
Ocieplanie od wewnątrz jest także skutecznym rozwiązaniem dla właścicieli mieszkań w starym budownictwie oraz w blokach z wielkiej płyty, które jeszcze nie zostały docieplone od zewnątrz, bądź też izolacja zewnętrzna nie spełnia oczekiwań mieszkańców.
Program konferencji Poprawa parametrów energetycznych obiektów dzięki ocieplaniu od wewnątrz obejmuje zarówno informacje poświęcone wymaganiom prawnym, fizyce budowli oraz analizie cieplno-wilgotnościowej, jak również prezentację technologii i przykładów zastosowań płyt izolacyjnych MULTIPOR.
Ocieplenie od zewnątrz powoduje, że ściana izolowana jest od warunków zewnętrznych. Zimą nie jest narażona na działanie niskich temperatur, a latem - wysokich. W przypadku ocieplenia od wewnątrz występuje sytuacja odwrotna. Wówczas mur ma styczność z temperaturami na zewnątrz, lecz jest izolowany od powietrza wewnętrznego. Dzięki temu możliwe jest szybkie ogrzewanie pomieszczeń a powierzchnia wewnętrzna ścian wykazuje się bardziej równomiernym rozkładem temperatury.
Każdy typ przegrody powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby uniknąć zjawiska gromadzenia się wilgoci w jej wnętrzu w długim okresie użytkowania. W przypadku ocieplenia od wewnątrz należy stosować rozwiązania, które umożliwią swobodną pracę cieplno-wilgotnościową ścian, tzn. przegroda powinna mieć zdolność do oddawania latem wilgoci, która mogłaby pojawić się w okresie zimowym. Więcej informacji na stronie Ocieplenie od Wewnątrz.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz